وزارت دادگستری آمریکا تشدید اعتراضات در این کشور را کار عناصر آشوب طلب دانست

به گزارش طراحی لوگو، وزارت دادگستری آمریکا در پی اعتراضات و گسترش ناآرامی در این کشور گروههایی که از آنها تندرو و خشونت طلب یاد کرد به موج سواری از این اعتراضات برای پیشبرد برنامه هایشان متهم کرد.

وزارت دادگستری آمریکا تشدید اعتراضات در این کشور را کار عناصر آشوب طلب دانست

به گزارش گروه بین الملل طراحی لوگو به نقل از شبکه خبری المیادین ، و زارت دادگستری آمریکا با انتشار بیانیه ای تاکید نمود : صدای اعتراضات مسالمت آمیز و قانونی توسط عناصر تندرو و خشونت آمیز ربوده شده است.

بر اساس بیانیه وزارت دادگستری آمریکا، گروههایی تندرو و آشوب طلب در حال سوء استفاده از وضع موجود برای پیگیری اهداف و برنامه های افراطی خود هستند.

وزارت دادگستری آمریکا خواهان دستگیری افرادی شد که از آنها به عنوان آشوب طلبان وسوء استفاده کنندگان از تظاهرات مسالمت آمیز یاد کرد .

این وزارتخانه تاکید نمود که با خشونت هایی که به تحریک آنتیفا (جنبش ضد نژادپرستی) یا گروههای مشابه انجام می گردد همچون تروریسم داخلی با آنها برخورد خواهد شد.

مرگ جورج فلوید مرد آفریقایی تباری که در روز دوشنبه 25 می به طرز وحشیانه ای توسط پلیس آمریکا به قتل رسید، خشم مردم آمریکا برانگیخت .

چند روز پس از قتل جورج فلوید، سیاه پوست 46 ساله آمریکایی بدست درک شووین، مامور سفیدپوست پلیس، اعتراضات و ناآرامی ها در مینیاپلیس، مرکز ایالت مینه سوتا ادامه یافت و این شهر به شهری جنگ زده شبیه شده است. این تظاهرات به دیگر شهرهای آمریکا نیز کشیده شده و در بیش از 25 شهر این کشور حالت فوق العاده اعلام شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "وزارت دادگستری آمریکا تشدید اعتراضات در این کشور را کار عناصر آشوب طلب دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت دادگستری آمریکا تشدید اعتراضات در این کشور را کار عناصر آشوب طلب دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید