نگهداری مواد ضدعفونی کننده حاوی الکل در خودرو خطرناک است

به گزارش طراحی لوگو، تهران (پانا) - با شیوع ویروس کرونا، بعضی از افراد مواد ضدعفونی نماینده حاوی الکل در خودرو های خود نگهداری می نمایند که خطرات جبران ناپذیری به همراه دارد.

نگهداری مواد ضدعفونی کننده حاوی الکل در خودرو خطرناک است

به گزارش وبدا، به منظور جلوگیری از بروز مسائل ناشی از نگهداری الکل در خودرو، معاونت بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توصیه های بهداشتی و پیشگیرانه را ارائه داد.

این توصیه ها و پیغام های بهداشتی به توضیح زیر است:

از آنجایی که الکل قابل اشتعال است بهتر است از نگه داری و استفاده غیراصولی مواد ضدعفونی کننده حاوی الکل در مکان های سربسته مثل خودرو خودداری کنیم، همچنین در صورت پخش مواد ضدعفونی کننده حاوی الکل در خودرو با کوچکترین جرقه فندک، گرم شدن خودرو در آفتاب و روشن کردن خودرو، امکان آتش سوزی وجود دارد، باید بسیار دقت کرد.

برای استفاده از مواد ضدعفونی کننده حاوی الکل در خودرو باید نکات ایمنی باید رعایت گردد به این معنا که به جای استفاده از مواد ضدعفونی کننده الکلی در خودرو از پد الکلی استفاده کنیم و یا مواد را در ظروف کوچک همراه خودمان داشته باشیم و یا اگر مواد ضدعفونی کننده الکلی در خودرو داریم، خودرو را زیر نور مستقیم خورشید قرار ندهیم.

اگر مواد ضدعفونی کننده الکلی در خودرو داریم، در صورت امکان شیشه ها را مقداری پایین بکشیم تا دمای داخل خودرو بالا نرود و هنگام ضدعفونی کردن خودرو، در و پنجره ها را باز بگذاریم و پس از گذشت چند دقیقه خودرو را روشن کنیم.

برای ضدعفونی کردن خودرو در فضای سرپوشیده بهتر است از پد الکلی به جای اسپری مستقیم استفاده کرد و برای ضدعفونی کردن ،محلول الکل و سفیدکننده (وایتکس) و یا هر ماده شیمیایی دیگر را با هم ترکیب نکنیم.

منبع: خبرگزاری پانا

به "نگهداری مواد ضدعفونی کننده حاوی الکل در خودرو خطرناک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگهداری مواد ضدعفونی کننده حاوی الکل در خودرو خطرناک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید