دنیس هاپر از مصائب کار کردن با اورسن ولز می گوید

به گزارش طراحی لوگو، بی تردید یکی از فیلم های حال حاضر که انتظار بسیاری برای دیدن آن در جشنواره ونیز 2020 می رود مستند هارپر/ولز است که در واقع یک گفت وگوی سینمایی بین دو کارگردان محبوب، اورسن ولز و دنیس هارپر است. هاپر در این گفت وگو درباره مصائب ساخته شدن فیلم ایزی رایدر به همراه اورسن ولز صحبت می نماید و می گوید: تدوین اورسن ولز شبیه این بود که بچه ات را به دست او بسپاری و دست هایش را قطع کند.

دنیس هاپر از مصائب کار کردن با اورسن ولز می گوید

اورسن ولز و دنیس هارپر از مهم ترین و بهترین کارگردان های دهه 1970 میلادی هستند. دو فیلم سازی که با فاصله دریافت از جریان غالب بر هالیوود طی آن سال ها با چند اثر شاخص خود توجه سینمادوستان بسیاری را به سمت فیلم هایشان جلب کردند. مصاحبه ها و گفت وگوهای اورسن ولز به واسطه شخصیت خاص او همیشه برای علاقه مندان به سینما جالب توجه بوده اند و این بار با مستند تازه مونتاژ شده هارپر/ولز قرار است تقریبا 35 سال پس از مرگش گفت وگوی ویدیویی سیاه و سفید و طولانی او با دنیس هارپر پیرامون سینما را ببینیم.

در سال 2018 یکی دیگر از آثار نیمه کاره ولز آماده و اکران شد. مستند تجربی سوی دیگر باد به تلاش چند فیلم ساز و سینمادوست تکمیل شد و برای نخستین بار در هفتاد و پنجمین دوره جشنواره بین المللی فیلم ونیز به نمایش درآمد. در جشنواره سال جاری هم قرار است شاهد اکران مستند هارپر/ولز باشیم. در خلاصه داستان رسمی مربوط به این مستند آمده است: بیش از یک دهه از فعالیت ولز در سیستم هالیوودی می گذشت و در این زمان او به عنوان یک هنرمند مستقل به این سیستم اعتراض داشت. از سوی دیگر هارپر با فیلم ضد استودیویی ایزی رایدر به موفقیت های چشمگیری دست پیدا نموده بود. در این شرایط این دو فیلم ساز سخنان خود پیرامون سینما، سیاست و زندگی را صریح و بی پرده در هارپر/ولز بیان می نمایند. این گفت وگوی بداهه تنها با دو دوربین سیاه و سفید توسط ولز فیلم برداری شده است.

اورسن ولز برای ساختن فیلم هایی مثل همشهری کین تبدیل به یکی از غول های سینما شد.

  • آخرین فیلم اورسن ولز پس از 48 سال از نت فلیکس پخش می گردد

هارپر/ولز برای نخستین بار 16 شهریور (6 سپتامبر) در بخش خارج از مسابقه جشنواره ونیز 2020 روی پرده خواهد رفت و بنا بر اطلاعات منتشر شده دنیس هارپر و اورسن ولز را در حالتی صمیمی و تازه نشان می دهد. جشنواره ونیز سال جاری از 12 شهریور شروع می گردد و به مدت 10 روز ادامه می یابد.

منبع: IndieWire

منبع: دیجیکالا مگ

به "دنیس هاپر از مصائب کار کردن با اورسن ولز می گوید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دنیس هاپر از مصائب کار کردن با اورسن ولز می گوید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید