بهترین گز اصفهان را از کجا بخریم؟

به گزارش طراحی لوگو، اصفهان پایتخت هنر ایران است و پر است از چیزهایی که می گردد از آنجا برای بقیه سوغات برد. از ظروف میناکاری و جعبه های خاتم کاری گرفته تا پارچه های قلم کار. ولی نام اصفهان بیشتر از هرچیز با گز و پولکی اش گره خورده و بدون اغراق اگر اصفهان بروی و از آنجا برای کسی گز، سوغات نبری انگار در حقش جفا نموده ای. اما اینکه این سوغات پرطرفدار چه تاریخچه ای دارد و بهترین گز را می گردد از کجا خرید سوال بسیاری از مسافران نصف دنیا است.

بهترین گز اصفهان را از کجا بخریم؟

در منابع آمده که فراوری اولین گز به دوران صفویه برمی گردد و ریشه اصلی اش نوعی شیرینی به اسم حلوا چوبه بوده که مخلوطی از سفیده تخم مرغ و شکر است و کشاورزان برای برطرف خستگی و تجدید قوا از آن استفاده می کردند. حلوا چوبه مانند بسیاری از چیزها تکامل یافت و بعد به گز تغییر کرد. در اواخر تابستان و بیشتر در خوانسار و بعضی از نواحی چهارمحال و بختیاری، حشره کوچکی روی ساقه یا برگ های درخت گز انگبین می نشیند و شهد فراوری می نماید، چیزی شبیه به کار زنبور عسل.

قدیم ترها عصاره و شهدهای جمع آوری شده را در گز می ریختند، ولی این روزها کمتر گزی است که با عصاره درخت گز انگبین درست گردد، هم کم پیدا می گردد و هم قیمتش بالاست. طبق برآوردها هر کیلو عصاره گز انگبین در بازار، بسته به کیفیت آن بین 180 تا 220 هزار تومان است که بیشتر در گزهای صادراتی استفاده می گردد و در گزهای معمول، گلوکز، کلاب، سفیده تخم مرغ، شکر، مغز پسته، بادام یا فندق و خلال بیدمشک می ریزند. حالا گز انواع و اقسام مختلفی دارد. از گزهای لقمه ای و آردی گرفته تا گزهای سکه ای و انگشت پیچ که آن خاصیت چسبندگی را ندارد و برای سالمندان مناسب است. جای خالی گز انگبین هم با سایر انگبین ها مثل انگبین علفی، ترنجبین یا عسل پر می گردد.

با آشنا شوید.

بهترین گز اصفهان را از کجا بخریم؟

به غیر از بازار اصفهان و میدان نقش دنیا که تا چشم کار می نماید انواع و اقسام پولکی و گز را می گردد در آن پیدا کرد، در خیابان های دیگر اصفهان هم گزفروشی کم نیست. گزشناس ها می گویند قیمت گز بسته به مقدار پسته، بادام یا فندقی که در آن به کار رفته فرق می نماید و حداقل 20هزار تومان و حداکثر 50 هزار تومان باید برایش کنار گذاشت. گز اصیل را هم که نرم و در عین حال ترد است، باید از قدیمی های بازار خرید چون امتحان خود را پس داده ، گز بد دستت نمی دهند و در استفاده از مغز پسته و بادام کم نمی گذارند.

گز کرمانی یکی از این گزفروشی هاست که بیش از صد سال عمر دارد. حاج میرزا حسین محسن زاده کرمانی در زمان قاجار سنگ بنای گز کرمانی را در اصفهان گذاشت. حاج میرزا در ابتدا سقط فروش(خرده فروش) بود. پسته ها را می شکست و مغز آن را می فروخت. تا اینکه شیرینی پزی به او گفت تا کی پسته می شکنی و می فروشی؟ پاتیلی بخر و بیا با هم گز بسازیم. حاج میرزا حسین پاتیلی خرید، کم کم کارش گرفت و پاتیل ها و کارگرها را بیشتر کرد و از همه فامیل دعوت کرد که به او بپیوندند. او 99 سال عمر کرد و حالا پسرش، رضا محسن زاده کرمانی، چرخ مغازه را در خیابان عبدالرزاق می چرخاند.

به غیر از گز کرمانی، گز مظفری هم از قدیمی های بازار است که از سال 1310 فعالیتش را آغاز نموده و مثل بقیه گزفروشی های اصیل، شغل گزفروشی از پدر به پسر در آن منتقل شده است. گز مظفری، یک شعبه در خیابان شیخ بهائی و نزدیک خیابان چهارباغ عباسی و بهترین هتل شیخ بهائی و هتل پارت دارد و شعبه دیگرش در خیابان شیخ صدوق است. به غیر اینها می گویند اگر گذرت به بازار قیصریه افتاد، گز سلامتیان را هم از دست نده و اگر گز خیلی مجلسی خواستی با جعبه بسیار شکیل، سراغ گز آنتیک برو.

منبع: اسنپ تریپ

به "بهترین گز اصفهان را از کجا بخریم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین گز اصفهان را از کجا بخریم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید